Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Mechanik rules!!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Korzeń   
piątek, 15 stycznia 2016 09:56

Wczoraj ogłoszono ranking techników w Polsce czyli ranking "Perspektyw".W 2015 roku Mechanik po raz pierwszy został nim objęty ze względu na swoje wyniki. Jak było:
2015 - szkoła w czwartej setce i 26 na Dolnym Śląsku.
A dzisiaj:
193 miejsce w Polsce, 16 miejsce na Dolnym Sląsku, 1 miejsce w Głogowie i
"Srebrna Tarcza" którą możemy używać przez cały 2016 rok!!!. Gratuluję moim uczniom, nauczycielom i rodzicom. Mechanik rules!!!!

Poprawiony: piątek, 15 stycznia 2016 10:14
 
Zaproszenie do wspólnego czytania PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Przyszlakowska   
piątek, 15 stycznia 2016 13:12

ZAPROSZENIE

20 Stycznia (Środa) na długiej przerwie zapraszamy do Biblioteki Szkolnej, na głośne czytanie.  Motywem przewodnim naszego spotkania literackiego jest „KARNAWAŁ”. Czytać będą uczniowie klasy 2M. Formuła spotkania nie jest zamknięta – każdy może się przyłączyć do czytania lub słuchania.

Serdecznie zapraszamy

Urszula Gąsiorowska, Małgorzata Przyszlakowska

Poprawiony: piątek, 15 stycznia 2016 13:22
 
Dla krwiodawców PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
poniedziałek, 11 stycznia 2016 22:02

Każdy krwiodawca, który od 10.01.2016 do 17.01.2016 przyśle zdjęcie pieczątki potwierdzającej oddanie krwi w ciągu ostatniego roku oraz serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, weźmie udział w losowaniu nierejestrowanej części : startera oraz wodoodpornego etui na dokumenty lub smartfon (identyfikatorów i skarbonek ze zrozumiałych względów nie losujemy... :)).

 

Prosimy o przysyłanie zdjęć mailem na adres dawcomwdar ze@gmail.com, lub MMS’em na numer 603 305 401.

 
Nakręć się na nakręcenie… filmu – UWAGA KONKURS! PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
poniedziałek, 11 stycznia 2016 21:56

 

Drodzy uczniowie! Zachęcamy Was do udziału w konkursie pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa i Starosty Powiatu Głogowskiego, którego hasło brzmi: „Niebezpieczeństwa cyberprzestrzeni…”. Zadaniem osób, które zgłoszą się do konkursu będzie nakręcenie krótkiego filmiku profilaktycznego, który ukaże zagrożenia związane z korzystaniem z komputera, internetu i tzw. nowych mediów (np. cyberprzemoc czy uzależnienia od gier komputerowych czy telefonu). Filmiki można przygotowywać indywidualnie lub grupowo, a ostateczny czas składania prac konkursowych upływa 11 marca. Poniżej znajduje się pełny regulamin konkursu. Więcej informacji uzyskać można u pedagoga szkolnego. Zapraszamy do udziału w konkursie - warto spróbować, bo może to właśnie Twój lub Wasz film - będzie oglądany przez młodzież całego naszego miasta…

Regulamin konkursu

Poprawiony: poniedziałek, 11 stycznia 2016 22:01
 
Przylądek Nadziei PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
poniedziałek, 21 grudnia 2015 10:24

W dniu 17 grudnia Honorowi Dawcy Krwi z naszej Szkoły z opiekunem Aleksandrą Matusiak po raz kolejny wyjechali do Wrocławia w celu zdawania krwi dla dzieci chorych na nowotwory z Kliniki Przylądek Nadziei. Podczas wyjazdu mieliśmy okazję zwiedzić nową siedzibę Kliniki i wraz z zaprzyjaźnionymi Klubami HDK z Huty Miedzi i Straży Pożarnej z Głogowa obdarowaliśmy dzieci mikołajkowymi prezentami. Spotkanie z chorymi dziećmi i ich rodzicami było dla młodzieży nowym doświadczeniem i niejednemu trudno było opanować emocje. Wiemy, że takie spotkania pomagają dzieciom walczyć z ciężką chorobą i dają nadzieję na wyzdrowienie. Dziękuję uczniom za ten bezcenny dar życia.

Zdjęcia

 
MATEMATYKA NA WESOŁO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 21 grudnia 2015 10:14

XIII międzyszkolny konkurs matematyczny

„MATEMATYKA NA WESOŁO”

 

Etap szkolny konkursu odbył się w czterech głogowskich szkołach technicznych i zawodowych: Zespole Szkół Politechnicznych, Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych, Zespole Szkół Ekonomicznych i Zespole Szkół im. J. Wyżykowskiego. Ogółem we wszystkich szkołach w konkursie wzięło udział 170 uczniów. Z każdej szkoły wyłoniono trzech finalistów, którzy rywalizowali ze sobą na etapie międzyszkolnym. W tym roku finalistów konkursu gościł  Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych.
Zwycięzcą tegorocznej edycji został Jakub Machowski - uczeń Zespołu Szkół im. J. Wyżykowskiego, drugie miejsce zajęła Małgorzata Burkiewicz  - uczennica Zespołu Szkół Politechnicznych.

Zwycięzcom gratulujemy

Nagrody dla finalistów ufundowało Starostwo Powiatowe, Bank Zachodni, firma Głotech oraz Rady Rodziców ZSP i  ZSS i B.

 
III Akademia Młodego Przedsiębiorcy PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Chruszcz   
czwartek, 10 grudnia 2015 00:00

9 grudnia uczniowie klasy 2m uczestniczyli w warsztatach „Biznes bez granic”. Zajęcia te rozpoczęły cykl spotkań w ramach III edycji Akademii Młodego Przedsiębiorcy odbywającej się w PWSZ w Głogowie. Prowadzącym był pan Sławomir Mędrek. Spotkanie miało na celu naukę prowadzenia prawidłowej i ciekawej konwersacji. Na następnym spotkaniu przewidzianym w styczniu, słuchacze będą mogli wykazać się znajomością języków obcych. Ponadto w całym cyklu zapoznają się między innymi z problematyką prowadzenia działalności gospodarczej za granicą, pozyskiwaniem  środków na taką działalność.

 
ZAPROSZENIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Przyszlakowska   
czwartek, 17 grudnia 2015 13:38

ZAPROSZENIE

21 Grudnia (Poniedziałek) na długiej przerwie zapraszamy do Biblioteki Szkolnej, na głośne czytanie „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Czytać będą uczniowie klasy 2M.
Formuła spotkania nie jest zamknięta – każdy może się przyłączyć do czytania lub słuchania.

Serdecznie zapraszamy

Urszula Gąsiorowska, Małgorzata Przyszlakowska

Poprawiony: czwartek, 17 grudnia 2015 13:43
 
Jarmark świąteczny w Berlinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
wtorek, 15 grudnia 2015 11:43

10 grudnia br. 43-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami miała okazję poczuć niepowtarzalną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia podczas jednodniowej wycieczki do stolicy Niemiec – Berlina. Punktem kulminacyjnym wyjazdu był pobyt na Jarmarku Bożonarodzeniowym wśród roztaczających świąteczną aurą z bożonarodzeniowymi dźwiękami i kulinarnymi przysmakami. Podczas wycieczki uczniowie poznali miasto - siedzibę władców i lektoratów zwiedzając  min.: Katedrę Niemiecką, Bramę Brandenburską, Wieżę Telewizyjną przy Alexanderplatz, Reichstag, „Unter den Linden” – historycznie główną ulicę Berlina, Pomnik Holocaustu i Sony Center. Nie zabrakło również wrażeń podczas zwiedzania  Muzeum Techniki. Spostrzeżenia i relacje z wycieczki uczniowie udokumentują w realizowanym szkolnym projekcie.

Poprawiony: środa, 16 grudnia 2015 13:18
 
Sukces recytatora PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Bartak   
czwartek, 10 grudnia 2015 15:08

Twórczości głogowskich  poetów poświęcony został konkurs recytatorski zorganizowany przez Głogowskie Stowarzyszenie Literackie i Bibliotekę Pedagogiczną w Głogowie. W siódmej edycji poetyckich zmagań uczniów szkół ponadgimnazjalnych  mogliśmy wysłuchać tekstów m. in. Piotra Mosonia, Katarzyny Swędrowskiej, Dagmary Stępińskiej, Eweliny Tołopiło. Tegoroczne jury ponownie doceniło wysoką kulturę słowa Kacpra Wolnego z klasy 3m. Uczeń naszej szkoły za  przygotowanie ciekawej interpretacji wierszy Tadeusza Kolańczyka i Krzysztofa Jelenia otrzymał wyróżnienie. Warto zaznaczyć, że młodzież Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie od siedmiu lat propaguje twórczość poetów głogowskich. I odnosi sukcesy w kolejnych edycjach konkursu.

 
W piątek na Skypie :) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 09 grudnia 2015 13:16

Uwaga!!!
W piątek 11.12.2015 o godzinie 10:00 przewidziane jest spotkanie online z hiszpańskimi partnerami. Zbiórka pod gabinetem dyrektora Smile

Nasze ostatnie spotkanie poświęcone Europass CV w czwartek od 15:15. Na FRONTERZE w sali Erasmus, jest przygotowany folder, gdzie należy przesłać swój dokument. Przygotujcie się na te zajęcia.

 
Pomóżmy mamie naszego ucznia…Koncert w klubie „Mayday” już w najbliższy piątek! PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
poniedziałek, 07 grudnia 2015 21:07

Pomóżmy mamie naszego ucznia…Koncert w klubie „Mayday” już w najbliższy piątek!

Drodzy Uczniowie „Mechanika” –  zapraszamy Was i Waszych bliskich do włączenia się do szczególnej akcji charytatywnej. Mama jednego z naszych uczniów zachorowała na niespotykany wcześniej nowotwór rdzenia kręgowego – pomimo fatalnej diagnozy i braku perspektyw – Pani Joanna Konkel nie poddała się i zaczęła walczyć o życie. Po trudnej operacji –  rozpoczęło się długie leczenie. Obecnie najważniejsze jest, aby zebrać fundusze (25 tys.) na rehabilitację, która ma wzmocnić nogi p. Joanny, aby znów mogła sprawnie się poruszać i być bliżej trójki swoich dzieci. Cała rodzina p. Joanny jest wdzięczna za każdy gest pomocy – dlatego zastanów się czy Ty też i jak możesz pomóc… Drodzy uczniowie przekażcie tę informację dalej – tak, aby to wspólne dzieło pomocy przyniosło jak najpiękniejsze efekty… POMÓC MOŻNA POPRZEZ: - przyjście na koncert charytatywny – piątek 11.12. o godz. 18.00 do Klubu Mayday, - wpłatę na konto Fundacji Słoneczko: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem 830/K Joanna Konkel, - udział w aukcji na Facebooku „Pomoc dla Joanny”.

Grafika pochodzi ze strony.

Poprawiony: środa, 09 grudnia 2015 13:19
 
Mobility Tool - KA1 VET 2015 webinarium PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 30 listopada 2015 00:00

Dnia 30.11.2015r odbyło się webinarium poświęcone wykorzystaniu narzędzia Mobility Tools. W szkoleniu brali udział Paweł Korzeń i Tadeusz Graczyk. Był to bardzo użyteczne spotkanie, które wyjaśniło wiele zagadnień związanych z wykorzystaniem Mobility Tools w przygotowywaniu elektronicznej wersji dokumentacji projektowej. Organizatorzy zapewniają, że będzie jeszcze ciąg dalszy.
Program szkolenia

09:45-10:00 Otwarcie pokoju i rozpoczęcie webinarium
10:00-10:15 Dostęp do systemu Mobility Tool
10:15-10:30 Informacje ogólne
10:30-11:00
Mobilności i Budżet
11:00-11:25 Raporty uczestników
11:25-11:45 Raport końcowy
11:45-12:00 Czas na pytania

 

Poprawiony: środa, 09 grudnia 2015 13:21
 
Jesień w moim mieście PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Szymańska   
czwartek, 03 grudnia 2015 15:21

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych uczniów, nauczycieli (członków rodziny, przyjaciół i znajomych również) na pokonkursową wystawę fotografii uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych. Otwarcie wystawy odbędzie się dnia 11.12.2015r o godz. 17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Galerii Edukacji Twórczej. Tego dnia odbędzie się także rozdanie nagród. Wystawa potrwa od 11.12 – 17.12. Przyjdź i zobacz, jaka piękna potrafi być „Jesień w moim mieście”.

 
Spotkanie z Panią Grażyną Sroczyńską PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Szymańska   
środa, 25 listopada 2015 14:23

W dniu 23.11, z okazji Dnia Życzliwości odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią Grażyną Sroczyńską - "Fotostopem przez Świat". Tematem spotkania była kwestia życzliwości i serdeczności wobec innych. Pani Grażyna Sroczyńska opowiadała o swoich licznych podróżach, podczas których miała okazję poznać wielu wspaniałych ludzi. Wspominała o tym, że nie rzadko to właśnie uśmiech i otwarte nastawienie był kluczem do nawiązania relacji z innymi. Spotkaniu towarzyszył pokaz zdjęć z podróży. Uczniowie z uwagą słuchali często zabawnych anegdot, zadawali pytania odnośnie obyczajów i tradycji innych, a na końcu spotkania przyznali jednogłośnie, że uśmiech i życzliwy gest łamie wszelkie bariery między ludźmi.

Zdjęcia

Poprawiony: środa, 16 grudnia 2015 13:19
 
Nasi uczniowie na IV Akademickim Dniu Przedsiębiorczości PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Chruszcz   
poniedziałek, 23 listopada 2015 14:51

18 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IV Akademickim  Dniu Przedsiębiorczości odbywającym się w PWSZ w Głogowie. Klasa IVi pod opieką p. Pawła Szczyrka zapoznała się ze stoiskami wystawienniczymi lokalnych przedsiębiorców
i instytucji - być może przyszłych pracodawców. Natomiast klasa I m pod opieka p. Agnieszki Chruszcz uczestniczyła w warsztatach dotyczących: robotyki oraz podatku VAT. Pierwszy  z nich  był prowadzony przez studentów Koła Naukowego Automatyków
i Robotyków z głogowskiego PWSZ. Uczniowie dowiedzieli się jak i co można zaprogramować  za pomocą platformy „Andruino” oraz dlaczego systemy mechatroniczne są bardziej wydajne od ludzi. Ponadto mieli okazję, zapoznać się z urządzeniami i  systemami  wykonanymi przez studentów. Kolejny warsztat prowadziła p. dr. Izabela Ewa Cech. Podzieliła się  ona cenną wiedzę na temat  obliczania  podatku VAT.  Uczniowie wcielili się w rolę producentów, sprzedawców, hurtowników tzw. „vatowców”  i „bezvatowców”. Dowiedzieli dlaczego warto odprowadzać VAT oraz na jakiej zasadzie oblicza się zwroty
z  tego podatku .

Zdjęcia

Poprawiony: poniedziałek, 23 listopada 2015 15:04
 
Problem z FRONTEREM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 18 listopada 2015 10:45

Nauczyciele i uczniowie korzystający z platformy FRONTER już od poprzedniego tygodnia zauważyli problem z zalogowaniem się na szkolną platformę e-learningową. Niestety jak poinformował nas opiekun platformy będzie ona niedostępna przynajmniej do końca tygodnia. W tym czasie korzystanie z zasobów FRONTERA nie będzie możliwe.

 
I Turniej Piłki Siatkowej z okazji Dnia Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 16 listopada 2015 13:16

10.11 w nowo wyremontowanej sali głogowskiego "Mechanika" odbył się I Turniej Piłki Siatkowej z okazji Dnia Niepodległości. W szranki stanęły 4 szkoły zawodowe Powiatu Głogowskiego: : Zespół Szkól Politechnicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych oraz 
Zespół Szkół im. J. Wyżykowskiego. Turniej został otwarty przez Starostę Powiatu Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka. Po emocjonującym finale I miejsce zajęli siatkarze "Samochodówki", którzy pokonali "Wyżykowskiego" w time breaku. "Mechanik" zajął 3 miejsce. Impreza siatkarska będzie cykliczna i została wpisana w kalendarz sportowy szkoły.

Zdjęcia

 
Otrzęsiny Klas Pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Kędzior   
poniedziałek, 02 listopada 2015 13:15

Dnia 30.10.2015. odbyły się w naszej szkole Otrzęsiny Klas Pierwszych przygotowane przez klasę IIc wraz z wychowawcą panem Januszem Kędziorem. Klasy I toczyły zmagania między sobą w ośmiu konkurencjach: konkursie na okrzyk-piosenkę, logo klasy, strój, karykaturę wychowawcy, bieg z jajkiem, podbijanie piłki, prezentację produktu i picia mleka na czas. Zabawa przebiegła w duchu sportowej i uczciwej rywalizacji dając przy tym uczestnikom i widzom dużo uśmiechu. Wśród pięciu klas pierwszych biorących udział w imprezie zwycięzcą okazała się klasa 1a technikum mechanicznego, kolejne miejsca zajęły klasy 1m technikum mechatroniczne, 1i technikum informatyczne, 1w klasa wielozawodowa oraz 1c technikum elektryczne. W jury otrzęsin zasiadali W-ce Dyrektor Piotr Stasyszyn, pedagog szkolny pani Agnieszka Hass, oraz pan Janusz Kędzior. W kolejnym roku szkolnym zaszczyt organizacji otrzęsin przypadnie klasie 1c, która zajęła ostatnie miejsce. Wszystkie klasy biorące udział w tym wydarzeniu otrzymały nagrody w postaci słodyczy i dyplomów gratulacyjnych. Dla pierwszych trzech klas dodatkowo rozdano medale, a zwycięzca otrzymał również figurki z motywami z filmu "Gwiezdne Wojny" Dziękujemy za dobrą zabawę oraz miło spędzony czas!"


Teraz dostępny również film z Otrzęsin 2015

Janusz Kędzior

Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 17 listopada 2015 21:12
 
III Wielki Turniej Edukacji Medialnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Przyszlakowska   
poniedziałek, 16 listopada 2015 09:22

Zapraszamy wszystkich uczniów zainteresowanych tematyką mediów, do wzięcia udziału w III Wielkim Turnieju Edukacji Medialnej.

Wielki Turniej Edukacji Medialnej to konkurs sprawdzający kompetencje medialne uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: realizowanego w zespołach liczących 3-5 osób projektu medialnego (październik-grudzień 2015 r.), indywidualnie rozwiązywanego testu on-line (luty 2016 r.) oraz zawodów finałowych (kwiecień 2016 r.).

Kto może wziąć udział?

Uczniowie i uczennice szkół ponadgimnazjalnych, które kończą się maturą, w 3-5 osobowych zespołach.

Należy zrealizować projekt na jeden z trzech zaproponowanych tematów związanych z bezpieczeństwem i prywatnością w sieci oraz przesłać go na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 20 grudnia. Szczegółowe informacje na temat zadania znajdują się tutaj.

Co można wygrać?

Dla ucznia – indeks Collegium Civitas i możliwość studiowania na dowolnym kierunku studiów licencjackich – przez pierwszy rok zupełnie za darmo! Osoba spoza Warszawy będzie miała również zagwarantowane miejsce w akademiku, za który nie będzie musiała płacić przez cały rok.

Zainteresowani uczniowie mogą się zwrócić do Pani Małgorzaty Przyszlakowskiej

Odnośnik do strony konkursu

Poprawiony: poniedziałek, 16 listopada 2015 13:22
 
„Pokaż język-odgryj Szekspira” a przy okazji zwiedź Brukselę i Brugię! PDF Drukuj Email
Wpisany przez E. Jaworska   
niedziela, 15 listopada 2015 19:43

Jeśli Waszą pasją jest teatr, a do tego znacie dobrze język angielski, to nie czekajcie – zbierzcie 4 osobową grupę, wybierzcie dowolną sztukę Williama Szekspira i napiszcie jej alternatywne zakończenie. Najlepsi z najlepszych będą mieli okazję zwiedzić Brukselę i Brugię! Dodatkowo laureaci pierwszych trzech miejsc będą mieli możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych warsztatach teatralnych w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, który jest współorganizatorem konkursu! Ten niezwykły konkurs teatralno- językowy jest organizowany już po raz trzeci przez Panią euro- posłankę Danutę Jazłowiecką. Zgłoszenia należy nadesłać do 22 stycznia 2016r. Poniżej znajdziecie regulamin konkursu, instrukcję oraz formularz zgłoszenia.

W razie pytań proszę o zgłoszenie do Pani E.Jaworskiej.

 

Konkurs teatralno-językowy

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

 
Akademicki Dzień Przedsiębiorczości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 12 listopada 2015 10:30

PWSZ w Głogowie zaprasza na Akademicki Dzień Przedsiębiorczości.
Tegoroczna, IV edycja wydarzenia odbędzie się 18 listopada. Udział w nim zapowiedziały firmy i instytucje różnych sektorów, które zaprezentują swój profil działalności, przedstawią metody naboru i selekcji pracowników, a także poprowadzą warsztaty i konsultacje. Akademicki Dzień Przedsiębiorczości, to wydarzenie kierowane do młodych ludzi – uczniów, studentów i absolwentów oraz do wszystkich tych, którzy poszukują informacji i nowych możliwości na rynku pracy. Celem ADP jest promowanie przedsiębiorczości rozumianej nie tylko jako prowadzenie działalności gospodarczej, ale także jako świadome kształtowanie ścieżki kariery zawodowej, rozwijanie wiedzy i umiejętności młodych ludzi. Patronat nad IV edycją ADP objęli Starosta Głogowski i Prezydent Miasta Głogowa.

Strona Akademickiego Dnia Przedsiębiorczości

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 24

Partnerzy

Reklama
Joomla templates