Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Mam talent do nauki PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
czwartek, 12 listopada 2015 10:25

Zapraszamy do wzięcia udziału w V edycji konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych „Mam talent do nauki” organizowanego przez Politechnikę Wrocławską.

Konkurs jest podzielony na dwa etapy:

I etap – przesłanie własnego, autorskiego projektu badawczego lub technicznego z wybranej dziedziny: matematyka, fizyka, chemia, informatyka, technika

II etap – prezentacja projektu przez finalistów konkursu przed komisją konkursową na Politechnice Wrocławskiej

Nagrodą w konkursie za zajęcie pierwszego miejsca jest możliwość udziału w programie „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej”. Zwycięzcy, który pozytywnie przejdzie rekrutację na wybrany kierunek studiów w Politechnice Wrocławskiej, uczelnia zapewni:

  • roczne stypendium w wysokości w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacane przez pierwszy rok studiów;
  • miejsce w akademiku na pierwszym roku studiów;
  • opiekę tutora przez cały okres studiów.


Zwycięzca konkursu oraz laureaci II i III miejsca otrzymają także atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Regulamin konkursu na stronie http://www.portal.pwr.edu.pl/Mam_talent2015,241.dhtml

 
Informacja dla Honorowych Dawców Krwi PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
czwartek, 12 listopada 2015 10:22

Serdecznie zapraszamy do udziału w listopadowej edycji konkursu Akcji Dawcom w Darze www.dawcomwdarze.pl Wśród osób, które w listopadzie’ 2015 honorowo oddadzą krew i przyślą zdjęcie potwierdzającego to wpisu w legitymacji HDK, rozlosujemy dwa bezpłatne noclegi (dla laureata i osoby mu towarzyszącej) w Bacówce PTTK na Rycerzowej (www.rycerzowa.pttk.pl). Prosimy o przysyłanie zdjęć mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , lub MMS’em na numer 603 305 401 (do 30.11.2015). Noclegi można wykorzystać do 31.05.2016 (w terminie uzgodnionym uprzednio z gospodarzem).

 
Książe humanistów, patron programu Erasmus PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 28 października 2015 12:31

 

Głosił, że człowiek z natury jest dobry, zło zaś pochodzi z niewiedzy. Książe humanistów, patron programu Erasmus. Gdyby żył w naszych czasach, prawdopodonie lubiłby metody uczenia się w oparciu o żółte karteczki, bo w swoich czasach zalecał m.in. De ratione studii – umieszczanie greckich i łacińskich sentencji w widocznych miejscach domu (w tym na ścianach), tak, aby ciągle czytane przez uczącego się, wspomagały naukę i koncentracje. Dziś - tylko w roku 1466 (lub, jak twierdzą inne źródła 1467) - urodził się Erazm z Rotterdamu!

 
Roboty zmieniają świat PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Korzeń   
czwartek, 22 października 2015 13:09

Projekt "Roboty zmieniają świat" jest już na półmetku. Zwiedziliśmy miasto, odwiedziliśmy władze Starostę Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka oraz Prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza. Był też mech piłki ręcznej i integracyjny bowling. Przed nami trzy dni intensywnych warsztatów i pracy z dziećmi z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie. Z rozmów wynika że naszym ukraińskim gościom bardzo się w naszym mieście podoba.

Zdjęcia

Poprawiony: piątek, 23 października 2015 12:03
 
Ruszają zajęcia językowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
wtorek, 20 października 2015 00:00

Uwaga uczestnicy projektu Erasmus+

Ruszają zajęcia dodatkowe realizowane w ramach projektu Erasmus+ Już w najbliższą sobotę 24.10.2015 zajęcia z j. angielskiego i hiszpańskiego. Oj będzie się działo. Szczegółowy harmonogram zajęć jest dostępny w sali projektu na FRONTERZE oraz w gablocie projektu na parterze budynku szkolnego.

Poprawiony: środa, 28 października 2015 12:27
 
Honorowi dawcy krwi z "Mechanika" PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
wtorek, 13 października 2015 09:18

 

W dniu 7 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej akcji oddawania krwi - Twoja Krew Moje Życie  -  III Edycja „Razem Pokonamy Smoka”. Podczas akcji uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wspólnie oddali ponad 18 litrów krwi. Gratulacje dla honorowych dawców krwi z „Mechanika”, a szczególne podziękowania dla tych, którzy oddawali krew po raz pierwszy.

Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 13 października 2015 09:26
 
. Dziękujemy za ten bezcenny dar serca! PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
wtorek, 06 października 2015 08:11

Dnia 2 października uczniowie naszej szkoły – Honorowi Dawcy Krwi wraz z opiekunem Aleksandrą Matusiak po raz kolejny wyjechali do Kliniki Transplantacji Szpiku, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w celu zdania krwi dla dzieci chorych na nowotwory szpiku kostnego. Dziękujemy za ten bezcenny dar serca!

Przypominam o akcji zbiórki krwi dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych dnia 7 października (środa) od 11.00 do 14.00 w ambulansie na terenie I LO w Głogowie. Podczas akcji  przewidziane są różne atrakcje, a każdy zdający otrzyma t-shirt.

Opiekun MK HDK Aleksandra Matusiak

Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 06 października 2015 08:22
 
Sala projektu na FRONTERZE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
wtorek, 06 października 2015 00:00

Z przyjemnością informuję, że na szkolnej platformie e-learningowej FRONTER powstała sala przeznaczona dla uczestników projektu Erasmus+. W sali dostępne będą dokumenty związane z projektem w wersji elektronicznej. Zapraszam do pobrania regulaminów. W sali opublikowane zostały również hiperłącza do naszych partnerów w projekcie.

 
W integracji siła PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
poniedziałek, 28 września 2015 09:51

Miesiąc wrzesień to zapewne ulubiony miesiąc większości uczniów, gdyż po zbyt długim wypoczynku mogą znów zacząć się systematycznie uczyć i w końcu powrócić na długo wyczekiwane lekcjeJ. Jest to czas szczególnie wyjątkowy - przede wszystkim dla UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH - którzy rozpoczęli naukę     w murach nowej szkoły. Od lat dbamy o to, żeby „Pierwszacy” jak najszybciej zaaklimatyzowali się w „Mechaniku” i dlatego dla każdej klasy przygotowane zostały specjalne zajęcia integracyjne. Przeprowadzone już we wszystkich klasach pierwszych warsztaty była okazją, aby bliżej się poznać, posłuchać siebie nawzajem, dowiedzieć się czegoś więcej o pasjach i zainteresowaniach swoich kolegów czy swojego wychowawcy… Zajęcia upłynęły nie tylko pod znakiem dobrej zabawy, ale i poważniejszych refleksji – gdyż uczniowie mieli również okazję, aby porozmawiać z pedagogiem szkolnym o różnych trudnych, szkolnych sytuacjach i nauczyć się konstruktywnie radzić sobie z nimi. Drodzy Pierwszacy! - jeszcze raz Was serdecznie witamy wśród naszej społeczności szkolnej i życzymy WAM samych dobrych i radosnych chwil spędzonych w murach naszego „Mechanika” Smile

Zdjęcia

Poprawiony: poniedziałek, 28 września 2015 11:35
 
Test z języka angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 23 września 2015 11:17

Dobiega końca kolejny etap rekrutacji uczniów do projektu Erasmus+ (pierwsza grupa informatyczna). Dzisiaj Pani Magda Tojza ogłosiła wyniki testu z języka angielskiego, który należy traktować jako bardzo znaczący element rekrutacji. Uczestnicy, uczniowie klasy 2i i 3i mogli zdobyć maksymalnie 25 punktów rekrutacyjnych. Miło nam poinformować, że wynik taki udało się osiągnąć uczniowi klasy 3i Bartoszowi Gruźlińskiemu - GRATULUJEMY Bartosz. Szczegółowe wyniki testu są dostępne u Pani Magdaleny Tojzy i Tadeusza Graczyka. Ostateczną listę osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie (pierwsza grupa informatyczna) przedstawimy w piątek 25.09.2015r.

Poprawiony: poniedziałek, 19 października 2015 09:53
 
Ankieta dla uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Szymańska   
wtorek, 22 września 2015 18:39

 

 

Drogi uczniu!

Zapraszamy Cię do wypełnienia poniższej ankiety.
Opowiedz nam o swoich zainteresowaniach i talentach
i pomóż nam we wspólnym tworzeniu życia Naszej Szkoły!

Link do ankiety --> TUTAJ

Główne zadania poszczególnych sekcji:

- sekcja logistyczna: organizacja wydarzeń (np. zbiórka maskotek dla dzieci ze szpitala),
- sekcja muzyczna: uświetnianie imprez szkolnych, przedstawień,
- sekcja plastyczna: przygotowywanie dekoracji okolicznościowych, plakatów,
- sekcja medialna: fotografowanie/ filmowanie imprez i wydarzeń szkolnych,
- sekcja informatyczna:  opracowywanie postów na stronę szkoły oraz FB,
- koło teatralne: przygotowywanie przedstawień, skeczy,

Dziękujemy! Smile
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, panią Agatą Szymańską

Poprawiony: wtorek, 22 września 2015 18:51
 
Informacja dla wszystkich Honorowych Dawców Krwi PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
niedziela, 20 września 2015 14:41

Informacja dla wszystkich Honorowych Dawców Krwi Zespołu Szkół Politechnicznych 07.10.2015r. (środa) odbędzie się akcja zbiórki krwi połączona z różnymi atrakcjami w ramach programu Twoja Krew Moje Życie; udział biorą wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z Głogowa; ambulans przy I LO godzina 11.00 – 14.00

 
Kolejne spotkanie z absolwentem!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 14 września 2015 20:56

25 września o godz. 9.30 w Auli Mechanika wyjątkowy gość - nasz absolwent - Benedykt Hac były dowódca ORP Heweliusz a obecnie znany eksplorator i poszukiwacz legendarnego "Orła". Zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie!!!!

Poprawiony: wtorek, 22 września 2015 18:44
 
Test z języka angielskiego - Erasmus+ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 14 września 2015 17:33

Uwaga wszyscy informatycy klasy II i III w piątek 18.09. o godz. 8.05. w sali 105 u p. Magdy Tojzy rozpocznie się test z języka angielskiego dla aplikujących na wyjazd do Hiszpanii w ramach projektu ERASMUS+. Maksymalna ilość pkt które można zdobyć to 25. Warto spróbować!!!! Lista przyjętych do programu zostanie opublikowana po zamknięciu procesu rekrutacyjnego 01.10. w gablocie ERASMUSA+

Poprawiony: poniedziałek, 19 października 2015 09:54
 
Spotkanie z naszym absolwentem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 14 września 2015 17:22

W najbliższym czasie czeka nas kilka interesujących spotkań z naszymi absolwentami. Jest nam zawsze bardzo miło, gdy nasi uczniowie wracają do szkoły, aby podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z pasją, wykonywaną pracą, nauką, czy osiągnięciami na innym polu. Jeśli nie słyszeliście nic o projekcie Radiolinii i pobiciu rekordu Polski w przesyle sygnału radiowego na częstotliwości 5GHz to opowie o tym Mateusz Chudziński – absolwent technikum informatycznego – obecnie student Politechniki Wrocławskiej. Spotkanie odbędzie się 21.09.2015 na czwartej godzinie lekcyjnej. Szczególnie zapraszamy tych uczniów, którzy wybierają się na Politechnikę. Chęć udziału należy zgłosić do Pana Tadeusza Graczyka (sala 405).

Oto linki do strony projektu oraz uczelnianego koła naukowego:

http://wireless-group.pwr.wroc.pl

http://radiolinia.wireless-group.pwr.edu.pl

Poprawiony: poniedziałek, 21 września 2015 09:20
 
Strona Projektu Erasmus+ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 07 września 2015 06:42

PROJEKT ERASMUS+ PT.”MOBILNOŚĆ,KOMPETENCJE, DOŚWIADCZENIE – KLUCZE SUKCESU NA EUROPEJSKIM RYNKU PRACY”

 

„Współfinansowane przez Unię Europejską”


 


Wszystkich uczniów klas 1, 2, 3 technikum informatycznego i elektrycznego zainteresowanych zdobywaniem  nowych kwalifikacji zawodowych w szkołach hiszpańskich zachęcamy do zapoznania się z regulaminem rekrutacji do udziału w projekcie.

 

 

 

Zobacz regulamin - kliknij na ikonę dokumentów

 

Kilka słów o projekcie

Poprawiony: poniedziałek, 19 października 2015 09:54
Więcej…
 
Z podatkiem za pan brat PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Chruszcz   
wtorek, 15 września 2015 18:22

 

11 września 2015 r., w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości, gościliśmy w naszej szkole panią Beatę Krzyżanowską - specjalistę do spraw podatków, pracującą w Urzędzie Skarbowym w Głogowie. Uczniowie klasy 2m mieli możliwość poznać wiele ciekawych oraz istotnych faktów dotyczących jakże drażliwej kwestii, jaką są podatki (ze szczególnym uwzględnieniem podatku od wartości samochodu). Dowiedzieli się również o działalności Systemu Informacji Podatkowej, uruchomionego w  ramach Krajowej Informacji Podatkowej (KIP), mającego stanowić centrum informacji podatkowej oraz celnej.

 
UWAGA – STYPENDIA I WYPRAWKI SZKOLNE! PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
czwartek, 03 września 2015 13:58

Przypominamy, że stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej (dochód w rodzinie na 1 os. nie może przekroczyć 456 zł), który zamieszkuje na terenie Gminy Miejskiej Głogów. Wypełniony wniosek należy złożyć w szkole do 15 września! (uczniowie z gmin wiejskich składają wnioski odpowiednio w swoich gminach).

Natomiast „Wyprawki szkolne”- pomoc finansowa na zakup podręczników może być udzielona wyłącznie uczniom klas IV technikum – w przypadku, gdy dochód na 1 os. w rodzinie nie przekracza 574 zł lub poza kryterium dochodowym – w przypadku, gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, sieroctwo, ubóstwo, niepełnosprawność, wielodzietność (3 dzieci i więcej), ciężka choroba, alkoholizm lub inne tego typu problemy. Wypełnione wnioski należy złożyć do 7 września w gabinecie pedagoga (gabinet nr 413).

Wniosek - wyprawka 2015

Wniosek - stypendium 2015

Poprawiony: poniedziałek, 07 września 2015 07:16
 
Kiermasz podręczników PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Przyszlakowska   
środa, 02 września 2015 10:27

UWAGA UCZNIOWIE !!!!!  Kiermasz używanych podręczników odbędzie się w dniach  04.09 - 09.09.2015 r.

W wyznaczonych dniach,  w godzinach otwarcia biblioteki od 8.00 do 14.00, w trakcie przerw dla sprzedających i kupujących będzie udostępnione pomieszczenie czytelni, gdzie będzie można sprzedać  i kupić podręczniki. Zapraszamy do skorzystania z tej propozycji.

Poprawiony: środa, 02 września 2015 10:58
 
Szkolny zestaw podręczników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 02 września 2015 06:40

Uwaga!!!

Szkolny zestaw podręczników obowiązujących w tym roku szkolnym dostępny jest pod odnośnikiem w menu z lewej strony "Dokumenty szkolne".

 
Rozpoczęcie roku szkolnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 12 sierpnia 2015 18:22

Rozpoczęcie roku szkolnego

01.09.2015

godz. 9:00

Poprawiony: poniedziałek, 31 sierpnia 2015 10:46
 
Głosujcie na Olę Rychwalską PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 02 lipca 2015 07:28

Zwracam się z prośbą do wszystkich naszych uczniow, nauczycieli, rodziców i znajomych. Głosujcie na Olę Rychwalską z naszej szkoły.To nasza wspaniała wolontariuszka. Doceńmy jej wielkie serce. Wasz Dyrektor!!!!
Oto link: http://glogow.naszemiasto.pl/…/aleksandra-rychwalska,28029,…Aleksandra Rychwalska, uczennica klasy 1c, została wytypowana jako przedstawicielka Naszej Szkoły do plebiscytu organizowanego przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników KGHM Polska Miedź S. A., Starostwo Powiatowe w Głogowie, Gminę Miejską Głogów oraz Tygodnik Głogowski pt. „Wolontariusz Roku”. Ideą konkursu jest promocja i wyróżnienie społeczników podejmujących wolontarystyczną aktywność na rzecz mieszkańców miasta Głogowa i powiatu głogowskiego. Informujemy, że Aleksandra została jedną z tegorocznych laureatek XVI Lokalnej Edycji Konkursu „ 8 WSPANIAŁYCH” zorganizowanego w marcu tego roku. Pojedzie ona na Ogólnopolski Zjazd „8 Wspaniałych”, który w tym roku odbędzie się w Ostródzie. Oto, jak sama zainteresowana opisuje swoje działania: ” Jestem osobą asertywną, sumienną, koleżeńską, otwartą i wrażliwą na krzywdę ludzką. Rodzice przykładają dużą wagę do wychowania mnie i rodzeństwa w idei patriotyzmu oraz zachowania wszelkich zasad człowieczeństwa. Udzielam się aktywnie w harcerstwie jako przyboczna w 18 DSH IMPESSA. Ukończyłam Kurs Przewodnikowski i Kurs Wychowawców Harcerskich oraz Kurs Pierwszej Pomocy. Organizuję zbiórki i spotkania harcerskie, a także godnie reprezentuję drużynę w Świętach Narodowych. Moja przygoda z wolontariatem zaczęła się w Fundacji Okaż Serce Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym. Ponadto działam w Głogowskim Stowarzyszeniu ,,Otwarte Drzwi’’, gdzie biorę systematycznie udział w organizowaniu pikników dla osób niepełnosprawnych. Kwestowałam dla dzieci potrzebujących, między innymi ,,Z kolędowaniem dla Hani’’ i w ,,Pierwszym Charytatywnym Maratonie Zumby’’. Podzieliłam się pozytywną energią przy współorganizowaniu Pierwszego Festiwalu Alternatywnej Zjednoczonej Aktywności ,,Faza fest’’.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 24

Partnerzy

Reklama
Joomla templates